Автівки на цвинтарі. Чергове «красіво» луцького мера

Volyn Times

Історія :: ТЕМА ДНЯ

Доки на залишках державного історико-культурного заповідника засідають академічні краєзнавці, на рештках осілого пилу нещодавно зруйнованого найстарішого фонтану на П’ятницькій гірці знову готується черговий серйозний скандал.

Цинічне свавілля колишнього секретаря Комуністичної партії, а нині - мера Луцька - пана М.Романюка і його зневага до історії нашого міста, громадянином якого він не є, збільшує свої масштаби. Важко описати наше обурення ситуацією, яку побачили, вчергове побувавши на П’ятницькій гірці на запрошення місцевих мешканців. Незважаючи на минулорічні обіцянки мера і вимоги законів, жодних археологічних досліджень тут ніхто не проводив. Замість них тут, на унікальній історичній ділянці Старого Луцька, вже майже тиждень безжально працює екскаватор - попри припис про заборону будь-яких робіт, виданий Волинською ОДА ще в серпні 2012 р, він дійсний і досі. Про це нам офіційно повідомили в управлінні культури ВОДА. Відділ охорони культурної спадщини управління культури міста, який очолює С.Годлевський, мав би стежити за виконанням припису, але знову проявив свою повну нездарність.

Навіть на землі, що належить  Волинській ОДТРК, де і був знищений фонтан, продовжуються роботи. По всьому периметру вже знято шар грунту, знищено сходи і розрито частину схилу скверу.

П'ятницька гірка. 22.05.2013

П'ятницька гірка. 22.05.2013

За інформацією, наданою нам директором ДП ОАСУ «Волинські старожитності» О.Златогорським, жодних дозволів на ці роботи в сквері вони не надавали і нагляду за їх проведенням вони не здійснювали…

Та найбільше нас вразила не ця ділянка історичної вулиці. А та, що на схилі гірки, яка спускається до вул. Лесі Українки. Саме тут минулого року на глибині всього 30 см. від поверхні було знайдено масове поховання 12 століття. Саме тут із вузької півметрової траншеї вийняли майже десяток людських останків. Саме тут було виявлено цікаві археологічні знахідки та залишки древнього поселення…

Розкопки на П'ятницькій гірці серпень 2012. Фото ДП "Волинські старожитності"

Розкопки на П'ятницькій гірці серпень 2012. Фото ДП "Волинські старожитності"

Розкопки на П'ятницькій гірці серпень 2012. Фото ДП "Волинські старожитності"

Коли ми прийшли, на цьому місці вже жовтів пісок, насипаний у щойно розгорнуту екскаваторами землю. Там, де був древній дев’ятсотлітній цвинтар, в землі якого лежать десятки, а, може, й сотні могил,  вже підготовлений майданчик під парковку для дорогих авто міських чиновників (!)…

Місце для парковки на цвинтарі 12 століття

Останньою краплею у цій ганьбі стали смітники - їх теж втулили на могили. Вщент заповнені вони ніби глузують над душами померлих, які навряд чи матимуть тепер спокій...

Смітники на колишньому цвинтарі

Ось така культура і мораль наших “чинуш”. Ось таке їхнє ставлення до лучан і пам’яті померлих, до історії міста...

В серпні 2012 року М.Романюк запевняв волинських археологів і краєзнавців, що на унікальній для історії й археології міста П’ятницькій гірці проведуть повномасштабні археологічні дослідження, мовляв, місто обов’язково знайде для цього всі можливості. Проте мерські обіцянки виявилися звичайнісінькою брехнею. Намагання «прогнутися» перед прем’єром Азаровим, який, як подейкують, має бути на відкритті Центру надання адміністративних послуг, що розміститься тепер на П’ятницькій, і горезвісне жлобське «красіво» знову перемогли здоровий глузд і фаховість.

Ось так нігілістичне комуністичне виховання вперто торує собі дорогу по історії, цвинтарях і пам’ятках. А що? Головне - «красіво». Правда, Миколо Ярославовичу? 

Для того щоб коментувати увійдіть будьласка під своїм акаунтом або зарєструйтесь